11.11.09

uus tore riiklik alkoholismi propageerimise kampaania

Uus riiklik alkokampaania on suutnud meeltesse jätta ühe toreda loodungi ja ühe rahustava suunise.
Loosung: Hinda oma joomist!
Suunis: Nädalas peab olema vähemalt kolm alkoholivaba päeva.

Negatiivse poole pealt võib välja tuua kainelegi inimesele arusaamatu matemaatika kaela määrimise. Sogatakse mingitest abstraktsetest alkoholiühikutest ning pakutakse täiesti kasutut alkokalkulaatorit. Kasutu on asi seetõttu, et ta ei anna otsest vastust küsimusele, mitu tundi pärast nelja pindi alexandri joomist võib näiteks 30 aastane 78 kilo kaaluv sportlik või ebasportlik mees autorooli istuda. Samuti ei ole kalkulaator sotsiaalvõrgustikega integreeruv, mis teeb sõpradega tinapanemises võistlemise keeruliseks ja tülikaks.

Loosung ja suunis aga on väga head! Eesti mees oskab oma joomist üsna kõrgelt hinnata ja kui riiklikul tasemel soositakse "neljapäevakuid", siis mida sa, hing, veel ihkad! Kolm alkovaba päeva nädalas, see käib nii: esimesel päeval jood sisse, teisel jood, kolmandal jood välja, neljandal parandad pead ja siis kolm päeva pead vaikselt pohmakapõlve. Mõnus ja loogiline!

Seda ma päris hästi ei mõista, kas niimoodi kampaaniategijad elavadki või on tegemist inimestega, kes pole isegi poes mitte kunagi alkoholi näinud. Viimasel juhul soovitan neil paar nädalat eneste peal seda 4+3-süsteemi katsetada ja siis kampaaniaga uuesti proovida. Praegune tundub vähemalt ühe jalaga viinaämbris olevat. Küsimus pole sisus, vaid selles, kuidas asjad välja paistavad.

Aga kes ja kus on need kuramuse vanurid ja imikud, kes minu eest iga nädal mitu pudelit viina ära joovad? Ärge jebige!

Sildid: , ,

web page hit counter Blog.tr.ee