20.2.08

prohvet muhamedi kujuline luuletus viis poeedilt une

TARTU NAK KORRALDAB ATEISTLIKU EV JUUBELIÕHTU

Eesti riigi sünnipäevapidustuste kavas on 24. veebruaril vähemalt kolm jumalateenistust luteri kirikutes. Samal ajal mitte ühtegi muude konfessioonide üritust, aga ka mitte ühtegi üritust spetsiaalselt mitteusklikele (allikas: http://www.eesti90.ee/).

On tekkinud oht, et luterlased, keda viimase rahvaloenduse andmeil oli vaid 13,6% täiskasvanud elanikkonnast, kehtestavad psühholoogilise apartheidirežiimi mitteusklike üle. Kujutades ette, et nad on kuidagi väärikamad ja eelisõigustatumad muude elanikkonna kihtidega võrreldes, üritab nende klikk salaliku maona mässida end kõigi Eesti riigi lojaalsetele kodanikele kallite sümbolite, tähtpäevade ja aadete ümber. Et sellele vastu seista, korraldab Tartu NAK 25. veebruaril kell 19 Tartu Kirjanduse Maja krüptis ATEISTLIKU KIRJANDUSÕHTU.

Meie eesmärk on näidata, et ka ateistid on täisväärtuslikud Eesti Vabariigi kodanikud, kes ei kavatse lasta oma kodumaa sünnipäeva usurpeerida ühel kitsal kildkonnal, mille ainsaks eesmärgiks on hoida võimalikult suurt osa rahvast lapsikute väljamõeldiste ja eksitavate tulevikuperspektiivide kütkes.

Kui sa ei saa tulla meie üritusele, loe sel õhtul luulet kodus! Kui sulle luule ei meeldi, laula ja tantsi!Kui sa ei oska ka laulda ja tantsida, löö vähemalt trummi!
Eesti Vabariigi sünnipäeva rõõm ei tohi olla äravalitud sekti eralõbu!"

eile tärkas ateism mus
panni alla katekismus!"
(Jaan Pehk)

Pressiteate koostas NAKi volitatud isik Veiko Märka

1 Comments:

Blogger Merilõvi said...

Katsub läbi jalutada:)

22/2/08 12:06 PM  

Postita kommentaar

<< Home

web page hit counter Blog.tr.ee