11.7.13

Lutsuvad Kivid

Tartu Linnaraamatukogu ja kirjandusfestivali Prima Vista pressiteade
10.07.3013

Valmis sai kirjanike heliplaat “Lutsuvad kivid”

CD “Lutsuvad kivid. Kirjanikud muusikas” ilmus juuli esimestel päevadel Tartu Oskar Lutsu nim Linnaraamatukogu ja Tartu kirjandusfestivali Prima Vista ühisel ettevõtmisel, et tähistada kaht  sünnipäeva – Lutsu raamatukogu 100 ja Prima Vista 10.

Heliplaadile on koondatud kirjandusfestivali Prima Vista üheksal laulvate kirjanike kontserdil (alates 2005. aastast) esinenud autorite lood. Seni esinenud 26-st autorist mahtusid plaadile 20 kirjaniku laulud. Pea kõik plaadil esitletud autorid on olnud Tartu Linnaraamatukogu ja Prima Vista sõbrad ning oodatud esinejad juba mitmeid aastaid.

CD koostaja ja toimetaja Aapo Ilves valis plaadile lood, mille puhul esitaja on kas laulu sõnade või viisi autor, enamasti aga nii teksti kui ka muusika autor. Sisuliselt on “Lutsuvad kivid” 2007. aastal ilmunud heliplaadi “Laulvad kirjanikud” järg. Plaadilt leiab nii muusikuna tuntud autoreid  nagu Jaan Pehk või Jarek Kasar kui ka esimese salvestusega avalikkuse ette astuvaid luuletajaid nagu fs, Mare Sabolotny või Marje Ingel.

Plaadile on jäädvustatud 21. sajandi esimeste kümnendite Eesti kirjanduselule omane kultuuriilming, mis ühtlasi on killuke kirjandusfestivali Prima Vista ajaloost. Plaat on omamoodi unikaalne, sest  ühel helikandjal on esitletud  küll mitte just kõik, aga siiski väga suur osa Eesti kirjanikest, kes oma luulet esitades on sõna ja muusika väe ühendanud. Paar välisesinejat lisavad plaadile rahvusvahelist mõõdet.

Heliplaati saab osta juba täna Tartu Linnaraamatukogu ajakirjanduse saalist (Kompanii 3/5, I korrus).  Lähipäevadel jõuab plaat müügile ka Rahva Raamatu ja Apollo kauplustesse kogu Eestis. Plaadi esitluskontsert toimub Tartus sügisel, tõenäoliselt festivalil “Hullunud Tartu”.

Lisainfo: plaadi koostaja ja toimetaja Aapo Ilves tel 56 654527 ja aapoilves@gmail.com ja plaadi väljaandjate esindaja Linda Jahilo, Tartu Linnaraamatukogu  avalike suhete juht, tel 736 1374, 53 402168 ja linda.jahilo@luts.ee

Plaadi kohta on rohkem infot aadressil http://lutsuvadkivid.wordpress.com

Plaadi lõpulugu, Jan Rahmani "Väiku lehvitüs"

Salvestus plaadiesitluselt kirjanike seminaril Lätete Pääl 2013 Tsoorusweb page hit counter Blog.tr.ee